אנשים רבים המתכננים לצאת לטיול מתלבטים האם לארוז את החפצים בתוך מזוודה קשיחה, או בתוך תיק גב.

ההחלטה טמונה באופי הטיול. נסיעה למלון אינה דורשת סחיבה של התיק, ובכל זמן החופשה התיק נמצא בתוך החדר. בחופשה שכזו מזוודה היא הפתרון המושלם לתיק- אחיזה לרוב על גלגלים כך שהתנועה נוחה, אין משמעות לכמות החפצים שכן במהלך החופשה המזוודה נמצאת בחדר המלון. אך מה קורה כאשר יוצאים לטיול שטח או לחילופין חופשה קצרה?

אשר החופשה דינאמית , זאת אומרת מקום הלינה משתנה, והחפצים נמצאים ביחד איתנו במשך רוב היום, מזוודה היא פתרון מועד לכישלון. המזוודה אינה נוחה לטיולים כאלו, והיא כבדה מידי לסחיבה ולא לגרירה.תיק הגב לעומתה נוח, לעיתים אורטופדי, ואינו מפריע להליכה מרובה.

המחיר משמעותי גם כן.תיק גב הוא אופציה הרבה יותר זולה מאשר מזוודה, וכמובן הרבה יותר שימושית. המזוודה באה לרוב בצורה מלבנית עם גלגלים ובצבע שחור, המראה אחיד ואינו בולט במיוחד. אך תיק הגב הוא ייחודי, מגיע בצורות שונות וכמובן צבעים מרובים כך שהזיהוי שלו פשוט במיוחד.בטיסות לדוגמא תיק הגב בולט במיוחד במהלך איסוף החפצים ביחס לשאר המזוודות הדומות.

בנסיעות תיק הגב יכול לעלות איתנו יחד אל תא הנוסעים, תחת השגחתנו ועם נגישות מלאה במשך כל זמן הנסיעה. ניתן לסחוב אותו בקלות רבה על גבי הגב ללא כל מאמץ. תיק הגב מותאם לתנאי שטח, לעומת המזוודה שסביר להניח שלא תעמוד בכך.

לתיק הגב יתרון רב על המזוודה בנושא הציוד. תיק הגב גורם לנו לארוז ציוד הכרחי בלבד, כך שאין חפצים מיותרים והאריזה מדויקת ומרוכזת.סחיבה של שק שינה, מזרון שטח וכדומה פשוטה ביותר ואינה גוזלת מקום בתוך התיק שכן ניתן לקשור אותם מחוץ לתיק בקלות.בנוסף לכל אלו, לתיק הגב תאים מרובים כך שניתן לגשת לכל חפץ בקלות וללא חיפוש ארוך. מסמכים חיוניים וכסף נגישים במיוחד לעומת המזוודה שבתוכה נצטרך לחפש אותם במקום לפתוח תא כמו בתיק הגב.

לסיכום, לתיק הגב יתרונות רבים על המזוודה- הוא קל, זול, נגיש , נוח, וניתן ללכת איתו לכל מקום. לתיק הגב יש יותר דוגמאות, הוא אופנתי, צבעוני, וניתן להתאים אותו לכל אדם.אם אתם מתכננים לצאת לטיול בטבע או חופשה דינאמית- תיקים לנשיאה על הגב הם האופציה המושלמת בשבילכם.

עוד מאמרים בנושא...

מאמרים

921812 צידנית פיקניק

צידנית מומלצת ליום כיף בטבע מיוצרת מאריג איכותי אטום לרטיבות , שומרת קור/חום מידות 29/22/34 ס"מ  

קרא עוד »
מאמרים

תיקי גב או מזוודות

אנשים רבים המתכננים לצאת לטיול מתלבטים האם לארוז את החפצים בתוך מזוודה קשיחה, או בתוך תיק גב. ההחלטה טמונה באופי הטיול. נסיעה למלון אינה דורשת

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן